Standartlarınızı yükseğe değil zirveye çıkarın!

İstanbul’un en gözde yerlerinden birisi olan Sarıyer; yemyeşil doğası,
ayrıcalıklı konumu ve kendine has güzellikleriyle boğazın incisi sıfatını taşıyor.

Önemli merkezlere yakınlığı, güvenilir muhiti, eşsiz manzarası ve samimi insanlarıyla Sarıyer size özel bir yaşam sunuyor.

Biz de Sarıyer’e yakışacak bir yaşam merkezi hayal ettik ve AYA Sarıyer’i tasarladık.

Kalite detaylarda saklıdır...

Taşıyıcı Sistem Model ve Hesapları

AYA Sarıyer projesinin sistemi, yapının statik hesabı, Sarıyer/Göktürk bölgesi güvenli deprem bölgesinde olmasına rağmen, İstanbul’un deprem riski düşünülerek 1. Derece Deprem Bölgesi şartlarına göre çözülmüştür. Statik hesaplamalar Sigma Mühendislik tarafından yapılmıştır.

Temeller

Temellerin daha sağlam olması için yüzeysel yapı temellerinin en güvenlisi olan Radye Jeneral sistemi kullanılmıştır. Ayrıca zemin etütleri de yapılarak zeminin taşıma gücü temel hesaplarında göz önüne alınmıştır.

Yatay Taşıyıcılar

Yapının döşemeleri asmolen döşeme olarak projelendirilmiş ve bu sayede binanın ses izolasyonuna katkıda bulunulmuştur.

Düşey Taşıyıcılar

Düşey taşıyıcılar, her iki yönde deprem kuvvetlerini rahatlıkla taşıyacak şekilde düzenlenmiştir. Çekirdek perde ve bunun etrafında binanın her iki istikametinde perde ve kolonlar oluşturulmuştur.

Betonarme

Uygulamada Oyak Beton’un C40 standardında hazır beton, etriyerlerde ve tüm donatılarda TSE onaylı İÇDAŞ Çelik A.Ş.’den alınan nervürlü demir kullanılmıştır. Temelde ve perdelerde su izolasyonu yapılmıştır.

Klima Sistemleri

AYA Sarıyer’de tüm salonlara Bosch A++ marka klima montajı yapılmıştır.

Dış Duvar ve Cephe

Isı Yönetmeliği gereklerine uygun olarak çift tuğla arası 50 kg/m3 yoğunluğunda İZOCAM taşyünü (5 cm) malzemesi ile yapılmıştır. Dış cephede Entegre hazır dış cephe sıvamatik kullanılmıştır. Ayrıca KEİM Concretal-Feinspachtel marka macun kullanılarak üzerine de KEIM Concretal Base marka boya ile sonlandırılmıştır. Projede REHAU Synego 80 serisi doğrama tercih edilmiştir.
Camlar Dış Temperli, İç Lamine, Solar Low 62/44 ve 6+16+6 olarak tasarlanmıştır.

Mekanik Tesisat

Soğuk ve sıcak su tesisatında Hakan Plastik İzolasyonlu borular kullanılmıştır. PVC boru olarak ise Hakan Plastik Silenta serisi tercih edilmiştir. Yangın söndürme sistemlerinde TSE standartlarına uygun FETAŞ marka tercih edilmiştir.

Kalorifer Sistemi

Kalorifer tesisatı, şartname ve standartlara uygun olarak BUDERUS mark kas-kat sistem kullanılarak tamamlandı. Konutların ve sosyal tesis alanlarının ısıtması merkezi sistem kazanları ile sağlandı. Her daire için yerden ısıtma sistemi ve pay ölçer hazırlandı. Projede Honeywell marka pay ölçer ve sayaçlar tercih edildi.

Telefon

Tüm dairelere 4 hat telefon kablolaması yerleştirildi. Her odada telefon prizi bulunuyor.

TV - Uydu Sistemleri

Digitürk, D-Smart ve yaklaşık 3.500 yerli-yabancı kanalı ve yüksek çözünürlüklü yayını destekleyen altyapı hazırlandı.

Asansör Sistemi

Her blokta asansör sistemi ve dairelere otoparktan asansörle doğrudan erişim sağlanıyor. OTIS marka ithal ürünlerle her blokta 2’şer asansör yapılarak son teknoloji tercih edildi.

Jeneratör

Kesintisiz bir hayat için tüm özel ve ortak alanları kapsayacak jeneratör sistemi hazırlandı.

Vitrifiye ve Armatürler

Projede Hans Grohe marka batarya tercih edilmiştir. Vitrifiyelerde Duravit kullanılırken, duşakabinler HÜPPE markadır.

Mutfak Dolabı, Ankastreler ve Mutfak Tezgâhları

AYA Sarıyer projesinde LINEADECOR marka mutfak dolapları kullanılmıştır. Ankastre ürünlerinde ise FRANKE marka tercih edilmiştir. Mutfak tezgâhları olarak 25 yıl çizilmezlik garantisi olan Silestone tercih edilmiştir.

Kapılar ve Vestiyerler

Projede güvenilir kapı sistemlerinin en iyisi olan TSE standartlarına uygun KALE marka çelik kapı tercih edilmiştir. Projenin iç kapıları ve vestiyerlerinde MDF üzeri Lake boya kullanılmıştır. Menteşe ve kollarda ithal ürünler seçilmiştir.

Banyolar

Banyo seramiklerinde Kaleseramik tercih edilirken, duvarlarda LG marka tekstil tabanlı silinebilir ve su geçirmez duvar kağıdı kullanılmıştır. Banyolarda kullanılan paslanmaz çıtalar ve kanal süzgeç EVİ METAL markadır.

Ortak Alanlar ve Daire Girişleri

Projenin girişlerinde ve ortak alanlarında 1. sınıf mermer kullanılmış olup, kat koridorları ve daire girişleri doğal ahşap frez lambirilerle kaplanmıştır.

Çatı Sistemi

Çatıda 12 mm çift kat su kontrası arasına 5 cm kalınlığında çift kat İZOCAM taşyünü kullanılmıştır. Alttaki su kontrası üzerine buhar dengeleyici örtü kullanılmış olup, üstteki su kontrası üzerine de su yalıtım örtüsü kullanılmıştır. Bunların üzerinde ise kenet sistemli alüminyum kenet kaplama yapılmıştır. Ayrıca çatı penceresi olarak VELUX marka çatı pencereleri tercih edilmiştir.

Vaziyet Planı

Hayatınızın yatırımını
hayallerinize yapın!

2 kıtayı birbirine bağlayan ve dünya ticaretinin göz bebeği olan İstanbul, her geçen gün değerini daha da artırıyor.

Farklı kültürleri bir arada sunan, yeşilin ve mavinin buluşma noktası olan Sarıyer, İstanbul’un parlayan yıldızı olarak dikkat çekiyor.

Siz de uygun ödeme koşullarından yararlanarak AYA Sarıyer’de yerinizi alın, hem hayatınıza hem de
birikimlerinize değer katın.